IMHO Strona Główna IMHO
Forum nie tylko o muzyce

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Krysia
2013-11-26, 21:35
Sprzęt elektroniczny (tablety, smartfony, mp3/4...)
Autor Wiadomość
Peter 
Wiolonczela

Wiek: 42
Dołączył: 31 Sie 2012
Posty: 655
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-11-26, 17:32   Sprzęt elektroniczny (tablety, smartfony, mp3/4...)

... czytniki e-booków, itd.
Coś z tego macie, co wam się przydaje a co nie, czy zamierzacie coś kupić? Coś polecacie (konkretne modele)?

Ja zastanawiałbym się chyba tylko nad czytnikiem e-booków. Nie lubię czytać książek z ekranu laptopa, a to jest jak na razie jedyny sposób, w jaki mogę dotrzeć do wielu interesujących mnie tytułów. (Pomijam tu możliwość wydrukowania, bo w przypadku książki to średni pomysł :D ).
Jeśli macie to powiedzcie jak Wam się z tego czyta, jaki model polecacie i na co zwracać uwagę.

Dla smartfona (tak, pamiętam że kiedyś założyłem o nich temat ;) ) nie widzę w moim przypadku zastosowania, podobnie raczej w przypadku tabletu.
_________________
Lubisz książki w wersji audio? Chciał(a)byś pomóc w ich tworzeniu? Przyłącz się do nas na www.librivox.org albo www.legamus.eu
 
     
kissmyass 
Harfa


Wiek: 37
Dołączył: 29 Kwi 2013
Posty: 1628
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2013-11-26, 17:37   

Smartfona ostatnio zgubiłem i poza kilkoma zdjęciami. które na nim miałem aż tak go strasznie nie żałuję. Przydałby mi się czytnik e-booków. Mam na kompie setki książek i nie mam ich jak czytać bo z monitora źle się czyta.
_________________
Men in Black
 
 
     
paweł 
Fortepian

Dołączył: 31 Sie 2012
Posty: 7670
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-11-26, 17:57   

Peter napisał/a:
Ja zastanawiałbym się chyba tylko nad czytnikiem e-booków. Nie lubię czytać książek z ekranu laptopa,


kissmyass napisał/a:
Przydałby mi się czytnik e-booków. Mam na kompie setki książek i nie mam ich jak czytać bo z monitora źle się czyta.


To te czytniki to coś diametralnie innego ? (sorry, ale nie znam ich w ogóle, nie mówiąc o czytaniu z nich)
_________________
NATURA JEST MĄDRZEJSZA OD WSZYSTKICH LUDZI
CZŁOWIEK TO NAJWIĘKSZA ZARAZA W HISTORII ZIEMI
CAŁE ZŁO NA ŚWIECIE TO DZIEŁO CZŁOWIEKA
 
     
Peter 
Wiolonczela

Wiek: 42
Dołączył: 31 Sie 2012
Posty: 655
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-11-26, 18:04   

Na PC/laptopie odpalisz bez problemu książkę elektroniczną, ale że jest to duży sprzęt to i mobilność masz ograniczoną- raczej nie weźmiesz czegoś takiego do ręki i nie usiądziesz wygodnie na tapczanie :) Czytniki są mniejsze, bardziej poręczne i lżejsze.

Przykład e-czytnika: http://merlin.pl/KIANO-Bo...08,1299142.html
_________________
Lubisz książki w wersji audio? Chciał(a)byś pomóc w ich tworzeniu? Przyłącz się do nas na www.librivox.org albo www.legamus.eu
 
     
paweł 
Fortepian

Dołączył: 31 Sie 2012
Posty: 7670
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-11-26, 18:18   

Peter napisał/a:
raczej nie weźmiesz czegoś takiego do ręki i nie usiądziesz wygodnie na tapczanie :) Czytniki są mniejsze, bardziej poręczne i lżejsze.

Aaa, to rozumiem :D ... myślałem że chodzi Wam ("źle się czyta") o coś w samym ekranie (np. wzrok sie mniej męczy czy coś takiego). Poręczność oczywiście do mnie przemawia i łapię problematykę jak niedźwiedź łososia na jesień :D
_________________
NATURA JEST MĄDRZEJSZA OD WSZYSTKICH LUDZI
CZŁOWIEK TO NAJWIĘKSZA ZARAZA W HISTORII ZIEMI
CAŁE ZŁO NA ŚWIECIE TO DZIEŁO CZŁOWIEKA
 
     
Peter 
Wiolonczela

Wiek: 42
Dołączył: 31 Sie 2012
Posty: 655
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-11-26, 19:37   

Ekran też jest specjalny i powinienem był o tym wspomnieć- przynajmniej w części czytników. Podobno technologia E-ink pozwala na czytanie bez męczenia wzroku, z jakim mamy do czynienia w przypadku ekranów komputerowych. (Piszę "podobno", bo szczegółów nie znam- na pewno łatwo możesz znaleźć informacje jeśli Cię to interesuje).
_________________
Lubisz książki w wersji audio? Chciał(a)byś pomóc w ich tworzeniu? Przyłącz się do nas na www.librivox.org albo www.legamus.eu
 
     
Krysia 
Fortepian


Dołączyła: 30 Sie 2012
Posty: 7268
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-11-26, 21:34   

Szkoda, że nie założyliście tego tematu w telefonii komórkowej. :) Dlatego też przeniosłam go tutaj. :)
 
     
paweł 
Fortepian

Dołączył: 31 Sie 2012
Posty: 7670
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-11-27, 01:04   

Peter napisał/a:
na pewno łatwo możesz znaleźć informacje jeśli Cię to interesuje).

Niespecjalnie mie to interesuje, po prostu zaciekawiły mnie Wasze wpisy.
Dlatego pytałem a nie szukałem w sieci ;)

Poza tym wolę rozmawiać .... może tym bardziej dlatego że widzę że ten zwyczaj zanika we współczesnym świecie :/

Nota bene dzisiaj byłem kupić płytki DVD i przede mną stała zakonnica, której sprzedawca zachwalał te czytniki, coś tam gadał że czytają pdfy i coś tam jeszcze, a na końcu coś o html, na co zakonnica stwierdziła "ooo" - pomyślalem że zakonnica jest przede mną w kwestiach techniki komputerowej :mrgreen:
_________________
NATURA JEST MĄDRZEJSZA OD WSZYSTKICH LUDZI
CZŁOWIEK TO NAJWIĘKSZA ZARAZA W HISTORII ZIEMI
CAŁE ZŁO NA ŚWIECIE TO DZIEŁO CZŁOWIEKA
 
     
kissmyass 
Harfa


Wiek: 37
Dołączył: 29 Kwi 2013
Posty: 1628
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2013-12-08, 08:45   

Jeżeli ktoś chce kupić czytnik e-booków to w najnowszym PC Format jest fajny test. Jeżeli ktoś się nie zna to taki artykuł może pomóc.
_________________
Men in Black
 
 
     
Peter 
Wiolonczela

Wiek: 42
Dołączył: 31 Sie 2012
Posty: 655
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-12-08, 09:07   

Dzięki za cynk. Przyjrzę się.
_________________
Lubisz książki w wersji audio? Chciał(a)byś pomóc w ich tworzeniu? Przyłącz się do nas na www.librivox.org albo www.legamus.eu
 
     
Peter 
Wiolonczela

Wiek: 42
Dołączył: 31 Sie 2012
Posty: 655
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-05-05, 21:55   

Ktoś tutaj używa samodzielnego odtwarzacza mp3 (tzn takiego nie będącego częścią komórki)?
Pytam, bo zastanawiam się nad kupnem- jedyną funkcją, jaka mi przeszkadza w mojej komórce jest właśnie szeregowanie utworów, więc wykombinowałem sobie że być może taniej niż kupno nowego telefonu wyjdzie kupno odtwarzacza mp3. W związku z tym mam 2 pytania:
1. Czy jeśli zrzucę do pamięci takiego sprzętu, przykładowo, 100 utworów podzielonych na 10 folderów ten podział zostanie zachowany w odtwarzaczu? Zależy mi na tym, żeby nie musieć ręcznie porządkować plików bo mam ich tysiące.
2. Czy odtwarzacze radzą sobie (np. nie zamulają się, itp) w sytuacji kiedy wrzuci się im kilka tysięcy plików? Nie chodzi mi o ich wielkość (bo są małe), ale właśnie o ilość.

Jeśli macie jakieś rekomendacje odnośnie modeli to też chętnie poczytam :)
_________________
Lubisz książki w wersji audio? Chciał(a)byś pomóc w ich tworzeniu? Przyłącz się do nas na www.librivox.org albo www.legamus.eu
 
     
Peter 
Wiolonczela

Wiek: 42
Dołączył: 31 Sie 2012
Posty: 655
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-06-10, 18:46   

OK, już poznałem odpowiedzi na swoje pytania i upatrzyłem model odtwarzacza. W bliskiej przyszłości pewnie kupię Grundiga Mpixx 1250.
_________________
Lubisz książki w wersji audio? Chciał(a)byś pomóc w ich tworzeniu? Przyłącz się do nas na www.librivox.org albo www.legamus.eu
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 13