IMHO Strona Główna IMHO
Forum nie tylko o muzyce

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Eurovision 2017
Autor Wiadomość
chris975 
Fortepian


Wiek: 42
Dołączył: 30 Sie 2012
Posty: 6809
Skąd: białe miasteczko
Wysłany: 2017-05-11, 08:57   

Tomekk napisał/a:
chris975 napisał/a:
brzmiał jakby go przed chwilą wykastrowali.

nie pomyliło Ci się z Portugalią? :P


Portugalii i kilku innych (od 6 do 10 bodajże) nie słyszałem wcale :P
 
 
     
Szymek79 
Kontrabas


Pomógł: 1 raz
Wiek: 44
Dołączył: 30 Sie 2012
Posty: 4076
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-05-12, 15:46   

Oto zwycięzcy drugiego półfinału:

Cytat:
PÓŁFINAŁ 2 – 11.05.2017


02. AUSTRIA: Nathan Trent "Running on Air"
05. RUMUNIA: Ilinca & Alex Florea "Yodel It!"
06. HOLANDIA: O'G3NE "Lights and Shadows"
07. WĘGRY: Joci Pápai "Origo"
08. DANIA: Anja "Where I Am"
11. CHORWACJA: Jacques Houdek "My Friend"
12. NORWEGIA: JOWST "Grab the Moment"
14. BIAŁORUŚ: Naviband "Story of My Life"
15. BUŁGARIA: Kristian Kostov "Beautiful Mess"
18. IZRAEL: IMRI "I Feel Alive"
_________________

 
 
     
Szymek79 
Kontrabas


Pomógł: 1 raz
Wiek: 44
Dołączył: 30 Sie 2012
Posty: 4076
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-05-12, 15:52   

FINAŁ – 13.05.2017

01. IZRAEL: IMRI "I Feel Alive"
02. POLSKA: Kasia Moś "Flashlight"
03. BIAŁORUŚ: Naviband "Story of My Life"
04. AUSTRIA: Nathan Trent "Running on Air"
05. ARMENIA: Artsvik "Fly with Me"
06. HOLANDIA: O'G3NE "Lights and Shadows"
07. MOŁDAWIA: Sunstroke Project "Hey, Mamma!"
08. WĘGRY: Joci Pápai "Origo"
09. WŁOCHY: Francesco Gabbani "Occidentali's Karma"
10. DANIA: Anja "Where I Am"
11. PORTUGALIA: Salvador Sobral "Amar pelos dois"
12. AZERBEJDŻAN: Dihaj "Skeletons"
13. CHORWACJA: Jacques Houdek "My Friend"
14. AUSTRALIA: Isaiah - Don't Come Easy
15. GRECJA: Demy "This Is Love"
16. HISZPANIA: Manel Navarro "Do It for Your Lover"
17. NORWEGIA: JOWST "Grab the Moment"
18. WIELKA BRYTANIA: Lucie Jones "Never Give Up on You"
19. CYPR: Hovig "Gravity"
20. RUMUNIA: Ilinca & Alex Florea "Yodel It!"
21. NIEMCY: Levina "Perfect Life"
22. UKRAINA: O.Torvald "Time"
23. BELGIA: Blanche "City Lights"
24. SZWECJA: Robin Bengtson "I Can't Go On"
25. BUŁGARIA: Kristian Kostov "Beautiful Mess"
26. FRANCJA: Alma "Requiem"
_________________

 
 
     
aob80 
Wiolonczela


Dołączył: 06 Wrz 2012
Posty: 656
Wysłany: 2017-05-31, 18:23   

Portugalczyk wygrał chyba tylko dlatego, że jego utwór był zupełnie inny od pozostałych propozycji. Sama piosenka jest wg mnie nijaka. Wątpię czy gdziekolwiek w Europie będzie puszczana w stacjach radiowych, nawet tych z muzyką ambitną (no chyba, że tylko po to, żeby przedstawić ludziom co wygrało Eurowizję i na tym koniec). Oczywiście wokalista ze swoją prezentacją mógł zapaść w pamięć, ale dla mnie to jest kompozycja z nurtu piosenki aktorskiej, za którym zdecydowanie nie przepadam.

2. Cieszy mnie druga pozycja Bułgarii - dobra piosenka, bezbłędnie zaśpiewana, szczerze mówiąc wolałbym, żeby właśnie ten utwór wygrał.

3. Mołdawia - na Eurowizji musi być taki skoczny utwór do zabawy z zapadającym w pamięć show, który będzie wspominany przez wiele lat i w tym roku padło na Mołdawię. :D Było to niezłe, ale nie spodziewałem się aż tak wysokich not.

4. Belgia - dla mnie za wysoko, utwór jest świetny, ale wokalistka nie dorosła jeszcze do tak poważnych występów, stres ją przerósł.

5. Szwecja - spodziewałem się, że będzie w top 5, perfekcyjny występ. Robin się nieco wkurzył na Salvadora, że ten odbierając nagrodę niejako obraził wykonawców muzyki łatwej i przyjemnej... chyba czuć tu nutę zazdrości. :P

6. Włochy - coraz bardzie podoba mi się ten utwór. :) Pozycja wg mnie zasłużona i dziwię się, że tylu fanów Eurowizji powtarza, że to za nisko... może, jak to skomentował Orzech, na scenie "zabrakło banana". ;)

7. Rumunia - ciągle mnie bawi ten występ, obstawiałem top10 i jest :)

8. Węgry - tu się nieco rozczarowałem, chyba w półfinale było więcej ognia, no i jednak za dużo tam nawsadzanych różnych stylów.

9. Australia - spodziewałem się mniej więcej takiej pozycji, trzeba przyznać, że poszło mu dużo lepiej niż w półfinale, na pewno czeka go większa kariera niż Salvadora z Portugalii. :)

10. Norwegia - ciągle nie mogę się do tego przekonać, dla mnie zaskoczenie, że trafiło do top10


Niestety sporo moich faworytów znalazło się poza top10:

12. Francja - chyba najlepsza wizualizacja wieczoru, jedyne co przeszkadzało to angielskie wstawki w utworze, mogło być w całości po francusku. Dla mnie to najlepsza piosenka Francji od dobrych kilku lat.

16. Austria - bardzo sympatyczna piosenka, może to nie jest top5, ale chciałem go zobaczyć w 10-tce.

18. Armenia - jestem w szoku, że skończyła tak nisko, dla mnie murowana pozycja w top 10, bardzo dobry występ, świetne dopasowanie ruchu kamery do etnicznych wstawek, no w w ogóle orientalny taneczny klimat - dziwne, że nie chwyciło... :roll:

21. Cypr - tutaj również duże zdziwienie, nowoczesny hit, idealny do radia, a przy tym dość oryginalny i ciekawie zaprezentowany - wygląda na to, że mam gust zdecydowanie odmienny niż większość Europy. :lol:

23. Izrael - tego chyba najbardziej mi szkoda... zdaje sobie sprawę, że to było zwykłe dicho, że mogło być lepiej wykonane itd, ale 4 miejsce od końca??!!! Skandal! :P


Polska - no cóż... od początku wiedziałem, że ten utwór jest za słaby. Kasia wypadła świetnie, ale 80% wokalistek tak wypadło, więc w obliczu kiepskiej kompozycji nie miało to już większego znaczenia. W sumie trochę żal, bo gdyby dostała lepszy utwór, z takim wyglądem, głosem i osobowością (widać, że media ją polubiły) mogła zajść zdecydowanie wyżej. Zmarnowana szansa. :roll:


Gratulacje dla Niemiec, że nie dostali 0 punktów i są tym razem przedostatni - zawsze to jakiś postęp. <lol>


Największa porażka punktowa i wizerunkowa to Hiszpania - szczerze współczuję młodemu wokaliście, bo stał się obiektem kpin za swój okrutny fałsz podczas wykonu piosenki - generalnie porównują to do piania koguta i oczywiście powstało setki memów i prześmiewczych video-filmików z jego udziałem <rotfl> https://www.youtube.com/watch?v=jQLzriikXys
_________________
Ace of Base PL
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,3 sekundy. Zapytań do SQL: 12