IMHO Strona Główna IMHO
Forum nie tylko o muzyce

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Queen
Autor Wiadomość
Peter 
Wiolonczela

Wiek: 42
Dołączył: 31 Sie 2012
Posty: 655
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-10-25, 11:47   Queen

Ostatnio wypożyczyłem trzypłytową składankę ich przebijów, więc uznałem że przy okazji założę temat na forum. ;)
Przy okazji wypożyczania odkryłem że już od wielu lat mam w domu jedną z części tej składanki- na kasecie 8)
_________________
Lubisz książki w wersji audio? Chciał(a)byś pomóc w ich tworzeniu? Przyłącz się do nas na www.librivox.org albo www.legamus.eu
 
     
chris975 
Fortepian


Wiek: 42
Dołączył: 30 Sie 2012
Posty: 6809
Skąd: białe miasteczko
Wysłany: 2012-10-25, 20:54   

Jakiś czas temu planowałem sobie zakupić taką trzypłytową kolekcję ale na razie na planach się skończyło :)
Kasety też w domu gdzieś są (sprzed ponad 20 lat). Moja mama lubiła i dalej ich lubi :)
 
 
     
Krysia 
Fortepian


Dołączyła: 30 Sie 2012
Posty: 7268
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-10-25, 21:01   

Cytat:
Moja mama lubiła i dalej ich lubi :)


To zupełnie tak, jak ja. :D
 
     
saferłel 
Altówka
Paweł

Wiek: 32
Dołączył: 04 Wrz 2012
Posty: 238
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2012-10-25, 21:06   

Queen z czasem trochę u mnie podupadł na zdrowiu, bo kiedyś lubiłem słuchać wielu rzeczy, potem ta sympatia osłabła. Odkryłem, że ich muzyka nie jest taka fantastyczna jak myślałem ;) Nadal mam też problem z kilkoma ''klasykami'' pokroju ''Bohemian'', które np. nie znoszę. Najbardziej lubię krążek ''Innuendo'', utwór ''I'm Going Slightly Mad''. Po latach traktuję ich trochę z przymrużeniem oka, bo to była taka dziwaczna hybryda, która łączyła dwa wydawałoby się odmienne światy - art rocka i popu + charyzma wokalisty. Czasem jest to porywające, czasem nijakie, kiczowate.....ale zespół dobry. Tak jak powiedziałem - ''Innuendo'' zawsze będzie dla mnie ważnym LP.
 
 
     
chris975 
Fortepian


Wiek: 42
Dołączył: 30 Sie 2012
Posty: 6809
Skąd: białe miasteczko
Wysłany: 2012-10-25, 21:15   

Z "Bohemian..." u mnie też zawsze ciężko było. Teraz jest trochę lepiej.
Natomiast na chwilę obecną niekwestionowanym nr 1 jest dla mnie "The Show Must Go On" - a jakiś czas temu nie doceniałem...
 
 
     
Krysia 
Fortepian


Dołączyła: 30 Sie 2012
Posty: 7268
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-10-25, 21:22   

Cytat:
Natomiast na chwilę obecną niekwestionowanym nr 1 jest dla mnie "The Show Must Go On" - a jakiś czas temu nie doceniałem...


Dla mnie też i jeszcze "Who Wants To Live For Ever". To jest dopiero arcydzieło. Oczywiście dla mnie. :D Możecie się nie zgadzać. :P
 
     
Peter 
Wiolonczela

Wiek: 42
Dołączył: 31 Sie 2012
Posty: 655
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-10-26, 10:11   

Ja "Bohemian Rhapsody" bardzo lubię :D Pamiętam że kiedyś miałem przez kilka tygodni praktyki w miejscu, gdzie codziennie radio włączone było na odbiór tej samej stacji. Niestety wybór piosenek musiał być bardzo mały, bo codziennie grali niemal to samo :lol: Jednym z tych powtarzających się utworów było właśnie "Bohemiann Rhapsody".
_________________
Lubisz książki w wersji audio? Chciał(a)byś pomóc w ich tworzeniu? Przyłącz się do nas na www.librivox.org albo www.legamus.eu
 
     
EliNe
Altówka


Wiek: 43
Dołączył: 31 Sie 2012
Posty: 228
Skąd: Oświęcim
Wysłany: 2012-10-27, 17:31   

http://www.youtube.com/wa...yxHLXoipqUgjR6g

:D
 
 
     
Peter 
Wiolonczela

Wiek: 42
Dołączył: 31 Sie 2012
Posty: 655
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-10-28, 11:16   

BR już nigdy nie będzie dla mnie takie samo :lol: Już zawsze będę słyszał "Mama! Mama! Mama! Mama!" <lol>
_________________
Lubisz książki w wersji audio? Chciał(a)byś pomóc w ich tworzeniu? Przyłącz się do nas na www.librivox.org albo www.legamus.eu
 
     
chris975 
Fortepian


Wiek: 42
Dołączył: 30 Sie 2012
Posty: 6809
Skąd: białe miasteczko
Wysłany: 2012-10-28, 20:31   

:lol:
Ten fragment "mama, mama..." świetny <lol2>
 
 
     
Krysia 
Fortepian


Dołączyła: 30 Sie 2012
Posty: 7268
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-10-29, 10:40   

Już to kiedyś widziałam. Zgadzam się, boskie. <rotfl> <rotfl>
 
     
paweł 
Fortepian

Dołączył: 31 Sie 2012
Posty: 7670
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-10-29, 15:51   

Queen to jeden z najważniejszym zespołów w historii muzyki. Można lubić lub nie, cenić lub nie, ale tego im odmówić nie można.
Ja bardzo lubię. Choć z płytami nie wychodziło im tak jak powinno, to utwory mieli bardzo dobre, a koncerty wspaniałe. Główna zasługa koncertowego wizerunku to oczywiście Freddie Mercury. Ale cały zespół był na wysokim poziomie, a gitarzysta Brian May jest w świecie muzyków bardzo ceniony.
Mój top utworów Queen jest niezmienny od lat:
1. Bohemian rhapsody (7-me miejsce w topie wc)
2. We are the champions (top-30 wc)
3. These are the days of our lives
Najlepsze płyty to chronologicznie:
"A night at the opera", "Innuendo" i "Made in heaven"

A propos koncertów to 21.11 Multikino pokaże koncert Hungarian Rhapsody: Queen Live In Budapest ‘86 .
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 12