IMHO Strona Główna IMHO
Forum nie tylko o muzyce

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wiadomości sportowe
Autor Wiadomość
paweł 
Fortepian

Dołączył: 31 Sie 2012
Posty: 7670
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-11-04, 17:21   

A propos: http://www.imho.webd.pl/p...php?p=3216#3216

Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) rozwiała w sobotę nadzieje Lindsey Vonn. Amerykanka nie otrzymała zgody na występ w zawodach Pucharu Świata mężczyzn w Lake Louise. W ostatnich dniach prośbę swojej zawodniczki poparła Amerykańska Federacja Narciarska, która złożyła oficjalny wniosek do FIS o zgodę Vonn na start. W sobotę wszystko stało się już jasne - słynna alpejska nie będzie miała okazji do zmierzenia się z mężczyznami. Międzynarodowa Federacja Narciarska zdecydowała się bowiem odrzucić wniosek. Decyzja zapadła w szwajcarskim Oberhofen na obradach komitetu ds. narciarstwa alpejskiego. - Mężczyźni nie powinni startować z kobietami, a kobiety z mężczyznami. Od tej zasady nie ma wyjątków - napisano w oświadczeniu. Działacze zaproponowali jedynie, żeby Vonn złożyła wniosek o zezwolenie na otrzymanie roli tzw. przedzjeżdżacza, zaznaczając, że otrzyma na to zgodę. Nie wiadomo jednak, czy Amerykanka będzie tym zainteresowana.
 
     
paweł 
Fortepian

Dołączył: 31 Sie 2012
Posty: 7670
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-11-07, 10:17   

Już za 3 dni walka sezonu dla polskich kibiców, czyli kolejne "podejście" pod Kliczkę. Tym razem stawką będą pasy czterech federacji. Mariusz Wach spróbuje je odebrać Władimirowi Kliczko. Potężny Wach jest dużą nadzieją na sukces. Dotąd na zawodowym ringu nie przegrał walki (27 wygranych, 15 KO). Ostatnio walczył za Oceanem i młócił przeciwników niemiłosiernie. Za walkę Wach dostanie ponad 650tys. Euro., a Kliczko 3 mln.
Walka do obejrzenia za darmo na RTL o 22.45, albo w internecie ;)
 
     
paweł 
Fortepian

Dołączył: 31 Sie 2012
Posty: 7670
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-11-07, 18:49   

Czesław Lang dobrze dba i rozwija swoje dzieło czyli Tour de Pologne, który organizuje już od 20 lat.

Po raz pierwszy w historii Tour de Pologne UCI World Tour wystartuje poza granicami naszego kraju. Dwa pierwsze etapy wyścigu odbędą się w regionie Trentino we Włoszech. Imprezie będzie towarzysz hasło „... z ziemi włoskiej do Polski" Szlakami Jana Pawła II. Prezentacja etapów, które rozegrane zostaną w Trentino oraz podpisanie umowy na ich organizację odbyły się dziś (7 listopada, środa) w Podziemiach Rynku Głównego w Krakowie.

„Tym razem wystartujemy za granicą, w kraju niesąsiadującego bezpośrednio z Polską ale bardzo nam bliskim. Obydwa kraje dzieli wiele kilometrów ale łączy historia i kultura" – tłumaczył Dyrektor Tour de Pologne Czesław Lang. „Ten projekt możemy realizować, dzięki znakomitej współpracy z Trentino Marketing, które w 2013 r. będzie po raz czwarty partnerem Tour de Pologne i ta współpraca umocni się jeszcze bardziej podczas organizacji tych dwóch etapów" – dodał.

70. edycja Tour de Pologne UCI World Tour odbędzie się w dniach 27 lipca – 3 sierpnia 2013 r. Pierwszy etap odbędzie się 27 lipca (sobota) i będzie biegł z Rovereto do Madonna di Campiglio (jego długość to: 183,5 km). Drugi etap wyruszy 28 lipca (niedziela) z Marilleva Val Di Sole i zakończy się na Passo Pordoi - sercu Dolomitów, wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Etap będzie liczył 195,5 km. Wyścig będzie przejeżdżał przez miejscowości i szczyty, które stworzyły legendę światowego kolarstwa.

„Tegoroczny Tour de Pologne wygrał młody talent z Trentino – Moreno Moser, ale do ostatnich metrów walczył z naszym Michałem Kwiatkowskim, który zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Myślę, że przyszłoroczna edycja będzie równie emocjonująca i być może miejsca na podium się odwrócą" – mówi Czesław Lang.

70. Tour de Pologne UCI World Tour będzie bardzo ważnym wydarzeniem nie tylko sportowym, ale także medialnym dla obu państw. Po raz pierwszy we Włoszech, gdzie kolarstwo jest jednym z najważniejszych sportów, wystartuje zagraniczny wyścig z kalendarza World Tour. Tour de Pologne z roku na rok wzmacnia pozycję polskiego kolarstwa, coraz więcej młodych ludzi angażuje się w ten sport i co sezon rośnie liczba kolarzy z Polski w ekipach ProTeams - Kolarskiej Lidze Mistrzów.
 
     
chris975 
Fortepian


Wiek: 42
Dołączył: 30 Sie 2012
Posty: 6809
Skąd: białe miasteczko
Wysłany: 2012-11-07, 21:02   

paweł krakowski napisał/a:
Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) rozwiała w sobotę nadzieje Lindsey Vonn. Amerykanka nie otrzymała zgody na występ w zawodach Pucharu Świata mężczyzn w Lake Louise.


No to teraz czas na zmianę płci :lol:
Ciekawe czy na przebieranie we wspólnej szatni z panami też by się zgodziła.
Byłaby jak Joan Collins w reklamie Snickersa (chyba najlepsza reklama ostatnich miesięcy zresztą :d )

A te plany Touru de Poloń w Italii są IMO bezsensowne...
 
 
     
paweł 
Fortepian

Dołączył: 31 Sie 2012
Posty: 7670
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-11-07, 21:41   

chris975 napisał/a:

No to teraz czas na zmianę płci :lol:

To było marketingowe zagranie Vonn, wątpię żeby chciała przestać być kobietą :mrgreen:

chris975 napisał/a:

A te plany Touru de Poloń w Italii są IMO bezsensowne...

A dlaczegóż to ?
Przecież to bardzo dobra promocja TdP we Włoszech i nie tylko, które może zaprocentować w przyszłości. Już teraz wynika to ze współpracy z włoskim sponsorem. Lang bardzo dobrze dba o TdP, a sponsorzy są bardzo ważni bo bez nich nie mielibyśmy takiego wyścigu w Polsce.
Lang po przejęciu TdP praktycznie budował jego rangę od dna. Przez te 20 lat zrobił bardzo dużo i wyniósł TdP do liczącego się wyścigu w kalendarzu kolarskim. Oczywiście grupy kolarskie swoich najlepszych zawodników wystawiają w trzech wielkich tourach: Giro d'Italia, Tour de France i Vuelta Espana, ale przecież wiadomo że tamtych wyścigów nie dogonimy.
Moja ocena tej inicjatywy jest bardzo pozytywna. Na pewno znajomości jakie Lang ma we Włoszech (spędził tam wiele lat jeżdżąc zawodowo na rowerze) ułatwiły to.
 
     
chris975 
Fortepian


Wiek: 42
Dołączył: 30 Sie 2012
Posty: 6809
Skąd: białe miasteczko
Wysłany: 2012-11-07, 21:45   

No dobra ale idąc dalej to za rok będzie chciał przeciągnąć TdP przez Słowenię, Austrię, Czechy i ostatni etap będzie z metą w Cieszynie ;d
TdP dorobił się jakiejś tam rangi w kolarskim światku po co więc odbierać polskim kibicom możliwości kibicowania (w tym wypadku ograniczać).
 
 
     
paweł 
Fortepian

Dołączył: 31 Sie 2012
Posty: 7670
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-11-07, 21:52   

chris975 napisał/a:
No dobra ale idąc dalej to za rok będzie chciał przeciągnąć TdP przez Słowenię, Austrię, Czechy

Raczej wątpliwe by tam znaleźli się sponsorzy chcący za to zapłacić, biorąc pod uwagę popularność kolarstwa w tych krajach.

chris975 napisał/a:
TdP dorobił się jakiejś tam rangi w kolarskim światku po co więc odbierać polskim kibicom możliwości kibicowania (w tym wypadku ograniczać).

Troszkę ograniczono polskim kibicom możliwości kibicowania, ale za to podniesie to popularność wyścigu zagranicą i będzie skutkować większymi nakładami sponsorskimi, a o to w tym sporcie chodzi. To nie jest wyścig pokoju na który kasę dawało państwo. To jest przedsięwzięcie, które ma zarobić na siebie. I to właśnie Lang robi krok po kroczku zwiększając rangę wyścigu i nakłady sponsorów.
 
     
chris975 
Fortepian


Wiek: 42
Dołączył: 30 Sie 2012
Posty: 6809
Skąd: białe miasteczko
Wysłany: 2012-11-07, 21:59   

Eh no tak, jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę...
komercjalizacja w sporcie (zresztą nie tylko w sporcie) bardzo mi się nie podoba.
Dlatego min przestałem oglądać LM...
 
 
     
paweł 
Fortepian

Dołączył: 31 Sie 2012
Posty: 7670
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-11-09, 13:21   

Już jutro wielkie emocje i mam nadzieję wielka polsko-ukraińska walka Wacha z Kliczką.

Wywiad z Wachem.

wybór:
Jak pan sobie wyobraża ten pojedynek?
Mariusz Wach: Jestem gotowy na wszystko. Wiadomo, że chcę stoczyć bardzo dobrą walkę, taką, którą ludzie zapamiętają na lata. Zostawię w ringu cząstkę serca. Tak, żebym mógł spojrzeć w lustro, spakować pasy do torby i pojechać do Polski.

Gdzie tkwią słabe punkty Kliczki?
Mariusz Wach: Jest ich wiele. Umie je jednak bardzo dobrze ukryć. Od ośmiu lat nie przegrał. Muszę wspiąć się na wyżyny, dać z siebie jeszcze więcej, niż sam mógłbym się po sobie spodziewać. I jestem do tego zdolny.

Całkiem nowy Wach po walce zostanie milionerem. Pana promotor powiedział mi, że uzbiera się około miliona dolarów gaży.
Mariusz Wach: Fajnie by było. Pan mi przyniesie te pieniądze w walizce? Jest kilka złotych do wygrania, faktycznie. To moja największa gaża w życiu. Ważniejsze jednak są pasy. Chociaż nie, to nieprawda. Pasami to pobawi się mój synek. Liczy się świadomość, że przeszedłem do historii. To największa mobilizacja. O pieniądzach możemy pogadać przed kolejnymi obronami pasów mistrza świata.
 
     
chris975 
Fortepian


Wiek: 42
Dołączył: 30 Sie 2012
Posty: 6809
Skąd: białe miasteczko
Wysłany: 2012-11-09, 21:11   

Ciekawe o której to będzie...Pewnie jak zwykle zasnę w oczekiwaniu :P

Niestety wydaje mi się, że nasz polegnie ale obym się mylił ;)
 
 
     
paweł 
Fortepian

Dołączył: 31 Sie 2012
Posty: 7670
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-11-09, 21:14   

chris975 napisał/a:
Ciekawe o której to będzie...Pewnie jak zwykle zasnę w oczekiwaniu :P

Na RTL o 22.45 a sama walka pewnie o 23.00
 
     
chris975 
Fortepian


Wiek: 42
Dołączył: 30 Sie 2012
Posty: 6809
Skąd: białe miasteczko
Wysłany: 2012-11-09, 21:14   

paweł krakowski napisał/a:
chris975 napisał/a:
Ciekawe o której to będzie...Pewnie jak zwykle zasnę w oczekiwaniu :P

Na RTL o 22.45 a sama walka pewnie o 23.00


A w naszej tv nie będzie?
 
 
     
paweł 
Fortepian

Dołączył: 31 Sie 2012
Posty: 7670
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-11-09, 21:19   

U nas tradycyjnie tylko ppv :evil:
Próbują zarobić na ppv, ale im się nie uda. Kupią tylko knajpy i idioci.
 
     
chris975 
Fortepian


Wiek: 42
Dołączył: 30 Sie 2012
Posty: 6809
Skąd: białe miasteczko
Wysłany: 2012-11-09, 21:27   

Eeee to lipa...czyli będzie można spokojnie iść spać :lol:
 
 
     
paweł 
Fortepian

Dołączył: 31 Sie 2012
Posty: 7670
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-11-09, 21:33   

Jak nie masz RTL to będzie w internecie.
Iść spać jak nasz zabierze pasy Ukraińcowi, to grzech :mrgreen:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 12