IMHO Strona Główna IMHO
Forum nie tylko o muzyce

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Książki mówione- czyta Peter :)
Autor Wiadomość
Yacy
Tuba

Dołączył: 30 Sie 2012
Posty: 758
Wysłany: 2012-08-31, 15:14   Książki mówione- czyta Peter :)

Peter
Nie Sie 26, 2012 6:45 pm

Co prawda do tworzenia własnej literatury się to nie umywa, ale pomyślałem, że też się zareklamuję w tym dziale.

Czytam na głos teksty literackie na portalach: www.librivox.org i www.legamus.eu

Stronę katalogową z moimi nagraniami dla LV można znaleźć TUTAJ Odsłuchiwać można jak na razie to co jest na zielonym tle- po kliknięciu przenoszeni jesteśmy na stronę z danymi szczegółowymi utworu, gdzie można albo ściągnąć pliki, albo przejść na odpowiednią stronę Internet Archive, gdzie dany tekst można odsłuchać bez ściągania. Zapewne ktoś zapyta czemu takie starocie :) Odpowiedź jest prosta- jesteśmy ograniczeni do tekstów, do których wygasły już prawa autorskie. Oczywiście wszystko to jest do ściągnięcia za darmo.

www.legamus.eu natomiast to strona analogiczna do mającego serwery w USA LV, ale założona na terenie UE, a co za tym idzie związana unijnymi przepisami o prawie autorskim. Różnice między przepisami tych dwóch terytoriów są spore, więc na legamusie zajmujemy się tekstami, które z powodów prawych nie mogłyby zostać nagrane dla LV

Skromny jak na razie katalog legamusa, łącznie z moimi nagraniami, możecie znaleźć TUTAJ

Zachęcam do zapoznania się z moimi nagraniami i zostawienia opinii w tym temacie :)



Krysia
Nie Sie 26, 2012 8:53 pm

Zerknę w wolnej chwili i zobaczę co tam czytasz.
 
     
Peter 
Wiolonczela

Wiek: 42
Dołączył: 31 Sie 2012
Posty: 655
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-09-04, 12:31   

Ostatnio zakończyłem czytanie opowiadania "The Haunter of the Dark" Lovecrafta. Pliki można pobrać stąd: http://legamus.eu/blog/?p=195
 
     
Peter 
Wiolonczela

Wiek: 42
Dołączył: 31 Sie 2012
Posty: 655
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-12-13, 22:44   

Zakończyło się nagrywanie dwujęzycznej polsko-angielskiej wersji "Trenów" Kochanowskiego. Czytam tekst polski.
Szczegóły: http://librivox.org/treny...an-kochanowski/ (można ściągnąć pliki albo posłuchać bez ściągania na stronie Internet Archive).
_________________
Lubisz książki w wersji audio? Chciał(a)byś pomóc w ich tworzeniu? Przyłącz się do nas na www.librivox.org albo www.legamus.eu
 
     
Peter 
Wiolonczela

Wiek: 42
Dołączył: 31 Sie 2012
Posty: 655
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-02-06, 11:12   

Do katalogu Legamus właśnie zostało dodane moje najnowsze nagranie, "Brązownicy" Tadeusza Boya-Żeleńskiego, zdecydowanie najdłuższy projekt jaki dotychczas przeczytałem.
http://legamus.eu/blog/?p=251

Rozumiem że nikt nie znalazł kilkunastu minut na przesłuchanie czegoś z listy i podzielenie się opinią? :(
_________________
Lubisz książki w wersji audio? Chciał(a)byś pomóc w ich tworzeniu? Przyłącz się do nas na www.librivox.org albo www.legamus.eu
 
     
chris975 
Fortepian


Wiek: 42
Dołączył: 30 Sie 2012
Posty: 6809
Skąd: białe miasteczko
Wysłany: 2013-02-17, 09:48   

Że tak się zapytam. Czy jest to jako hobby czy praca zarobkowa?
 
 
     
Peter 
Wiolonczela

Wiek: 42
Dołączył: 31 Sie 2012
Posty: 655
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-02-17, 17:05   

No, nie wierzę- jest jakiś komentarz :mrgreen:

Oczywiście że hobby- trudno byłoby coś na tym zarobić, biorąc pod uwagę, że pliki są do ściągnięcia/odsłuchania za darmo ;)

Kończę właśnie nagrywanie "Tajemnicy Baskerville'ów"- starego tłumaczenia "Psa Baskerville'ów".
_________________
Lubisz książki w wersji audio? Chciał(a)byś pomóc w ich tworzeniu? Przyłącz się do nas na www.librivox.org albo www.legamus.eu
 
     
chris975 
Fortepian


Wiek: 42
Dołączył: 30 Sie 2012
Posty: 6809
Skąd: białe miasteczko
Wysłany: 2013-02-17, 18:09   

Peter napisał/a:
No, nie wierzę- jest jakiś komentarz


Hehe :mrgreen: no ale na razie nic nie odsłuchałem...po egzaminie będę miał więcej czasu ;)
 
 
     
Peter 
Wiolonczela

Wiek: 42
Dołączył: 31 Sie 2012
Posty: 655
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-02-17, 20:07   

Jeszcze jakiś egzamin Ci został? :o
_________________
Lubisz książki w wersji audio? Chciał(a)byś pomóc w ich tworzeniu? Przyłącz się do nas na www.librivox.org albo www.legamus.eu
 
     
chris975 
Fortepian


Wiek: 42
Dołączył: 30 Sie 2012
Posty: 6809
Skąd: białe miasteczko
Wysłany: 2013-02-17, 22:11   

Peter napisał/a:
Jeszcze jakiś egzamin Ci został? :o


Specjalizacyjny :)

Jak widać, pilnie się uczę :( :mrgreen: ;)
 
 
     
Krysia 
Fortepian


Dołączyła: 30 Sie 2012
Posty: 7268
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-02-18, 10:01   

To kiedy ten egzamin? Może jakieś czary odprawić za jego powodzenie? :mrgreen:
 
     
chris975 
Fortepian


Wiek: 42
Dołączył: 30 Sie 2012
Posty: 6809
Skąd: białe miasteczko
Wysłany: 2013-02-19, 23:18   

Krysia napisał/a:
To kiedy ten egzamin? Może jakieś czary odprawić za jego powodzenie? :mrgreen:


Pod koniec marca.
 
 
     
Krysia 
Fortepian


Dołączyła: 30 Sie 2012
Posty: 7268
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-02-20, 16:53   

Piotrze, powiem szczerze, że już niejednokrotnie zaglądałam w te linki i nie bardzo wiem, czy aby posłuchać muszę sobie ściągnąć plik, czy jest jakaś możliwość odsłuchania od razu, bez ściągania? :) Podpowiesz.
 
     
Peter 
Wiolonczela

Wiek: 42
Dołączył: 31 Sie 2012
Posty: 655
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-02-21, 09:14   Re: Książki mówione- czyta Peter :)

Jak napisałem w pierwszym poście:
Peter napisał/a:

Odsłuchiwać można jak na razie to co jest na zielonym tle- po kliknięciu przenoszeni jesteśmy na stronę z danymi szczegółowymi utworu, gdzie można albo ściągnąć pliki, albo przejść na odpowiednią stronę Internet Archive, gdzie dany tekst można odsłuchać bez ściągania.


Przykładowo: klikasz na link odnoszący do LV który przenosi Cię do mojej strony w katalogu. Dalej klikasz na (przykładowo) "Antymonachomachię". Jesteś na stronie utworu i masz teraz do wyboru, albo ściągnąć pliki (MP3 64 kb/s, MP3 128 kb/s, ogg do poszczególnych rozdziałów, albo plik zip całej Antymonachomachii) albo przejść na stronę Internet Archive (LibriVox’s Antymonachomachia Internet Archive page), gdzie możesz odsłuchać wybrany fragment, abo cały utwór bez ściągania.

W przypadku Legamusa klikasz na link do katalogu, potem wybrany tytuł.
_________________
Lubisz książki w wersji audio? Chciał(a)byś pomóc w ich tworzeniu? Przyłącz się do nas na www.librivox.org albo www.legamus.eu
 
     
Krysia 
Fortepian


Dołączyła: 30 Sie 2012
Posty: 7268
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-02-21, 09:37   

Dziękuję z wyjaśnienie. :) W wolnej chwili poszperam sobie. :)
 
     
Peter 
Wiolonczela

Wiek: 42
Dołączył: 31 Sie 2012
Posty: 655
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-05-13, 10:39   

Mała aktualizacja, żeby się przypomnieć ;)
Obecnie czytam na Legamusie "Argonauts of the Western Pacific" Bronisława Malinowskiego (Polaka, który po wyjeździe do Wielkiej Brytanii zdobył sławę jako wybitny etnograf). Nie wiem ile mi to zajmie, bo to ponad 3 razy dłuższe do "Brązowników", prawie 200 000 słów. Czyta się jednak dość łatwo.
_________________
Lubisz książki w wersji audio? Chciał(a)byś pomóc w ich tworzeniu? Przyłącz się do nas na www.librivox.org albo www.legamus.eu
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 12