IMHO Strona Główna IMHO
Forum nie tylko o muzyce

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wydarzenia w kraju i na świecie
Autor Wiadomość
Krysia 
Fortepian


Dołączyła: 30 Sie 2012
Posty: 7268
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-08-31, 13:06   Wydarzenia w kraju i na świecie

Wysłany: Nie Sie 26, 2012 5:58 pm Peter
Neil Armstrong, pierwszy człowiek, który stanął na powierzchni Księżyca, nie żyje.

Wysłany: Nie Sie 26, 2012 7:01 pm Mysz
Pytanie tylko brzmi czy Neil Armstrong i jego ekipa rzeczywiście stanęli na Księżycu albowiem mam poważne wątpliwości.


Wysłany: Nie Sie 26, 2012 7:50 pm Krysia
Otóż to, panie Myszu, otóż to.

Wysłany: Nie Sie 26, 2012 10:16 pm Chris

W piątek ogłoszono werdykt w sprawie Andersa Breivika - dostał 21 lat więzienia w ...luksusowych warunkach - będzie żył lepiej niż 40% polskiego społeczeństwa. 3 pokoje, tv, laptop, sala ćwiczeń, łazienka, sypialnia ten kraj (tj Norwegia) jest jakiś chory
IMO powinien dostać maksymalnie cele 2x2 z dziurą w środku, bez światła, o chlebie i wodzie...


Wysłany: Pon Sie 27, 2012 8:00 am Krysia

Ostatnie wiadomości na ten temat mówią, że Brevik nigdy nie wyjdzie na wolność, bo kara będzie przedłużana. Zostanie tez pozbawiony komputera i to jest najdotkliwsza kara dla niego. Cóż Norwegia jest państwem mocno liberalnym, takie wyroki na pewno nas mocno bulwersują. Natomiast Norwegowie byli z wyroku zadowoleni, nawet rodzice zabitych dzieci, znaczy że dla nich jest w porządku.

Wysłany: Pon Sie 27, 2012 6:16 pm Tomekk

Faktycznie brak komputera to adekwatna kara do czynu


Wysłany: Pon Sie 27, 2012 6:51 pm Krysia

Wiesz, w jego przypadku to dotkliwa kara, bo uniemożliwia mu jakikolwiek bezpośredni kontakt ze światem zewnętrznym, a najbardziej dokuczliwy będzie brak kontaktu z rodziną. Uniemożliwia też pisanie czegokolwiek, w tym książki, odpowiadania na malie, listy itp. Pomyśl, gdyby tobie odebrano komputer, mimo że jesteś wolnym człowiekiem, nie odczułbyś tego dotkliwie? Ja bym odczuła.

Dodam jeszcze, że dla takiego osobnika żadna kara nie jest kara dostateczną. Kara śmierci to byłoby dobrodziejstwo. No chyba, że dożywotni pobyt w łagrze na Syberii i ciężka praca w ichnich kamieniołomach.
 
     
paweł 
Fortepian

Dołączył: 31 Sie 2012
Posty: 7670
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-11-04, 22:07   

40 terabajtów czyli ponad 70 tys. filmów o wartości przekraczającej 2 mln złotych zabezpieczyli opolscy policjanci zajmujących się zwalczaniem przestępczości intelektualnej. W związku z tą sprawą 21-letni mieszkaniec powiatu prudnickiego usłyszał zarzuty nielegalnego powielania programów komputerowych oraz ich udostępniania. Za taki czyn grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.
Pod koniec minionego tygodnia policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Opolu wspólnie z funkcjonariuszami z Prudnika i Brzegu na podstawie posiadanych informacji dotyczących możliwości udostępniania i rozpowszechniania plików muzycznych i filmowych oraz programów za pośrednictwem jednego z popularnych portali przeszukali mieszkania dwóch podejrzewanych osób.
Funkcjonariusze przeszukali dwa domy na terenie powiatu brzeskiego oraz prudnickiego. W trakcie tych czynności policjanci zabezpieczyli komputer przenośny, 7 dysków twardych, płyty CD i DVD, pendrivy oraz karty pamięci zawierające najprawdopodobniej nielegalnie powielone utwory filmowe, muzyczne oraz oprogramowanie – w tym programy operacyjne, biurowe, programy do obróbki grafiki, mapy elektroniczne do nawigacji, a także specjalistyczne oprogramowanie służące do łamania zabezpieczeń programów. Na nośnikach oraz na kontach jednego z portali funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 40 terabajtów danych, w tym ponad 70 tys. nielegalnie rozpowszechnianych tytułów filmowych oraz 20 tys. plików muzycznych.
Wstępnie oszacowana wartość strat spowodowana ich działaniem oszacowana jest na ponad 2 miliony złotych. Policjanci są również w posiadaniu listy osób, które uzyskiwały nielegalnie powielone programy komputerowe.

W ramach tych działań policjanci współpracowali z przedstawicielami Fundacji Ochrony Twórczości Audiowizualnej z Warszawy (Motion Pictures Association), Microsoft oraz Lege Artis Service.
Zebrany materiał dowodowy dał podstawę do przedstawienia 21-letniemu mieszkańcowi powiatu prudnickiego zarzutów nielegalnego powielania programów komputerowych i innych plików prawnie chronionych oraz za udostępnianie ich innym osobom. Policjanci przewidują dalszy rozwój sprawy.

źródło
 
     
Krysia 
Fortepian


Dołączyła: 30 Sie 2012
Posty: 7268
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-11-06, 21:36   

Jak sądzicie, kto wygra wybory w USA? :)
 
     
chris975 
Fortepian


Wiek: 42
Dołączył: 30 Sie 2012
Posty: 6809
Skąd: białe miasteczko
Wysłany: 2012-11-06, 21:46   

Obstawiam Obamę

A tak a propo klip reklamowy z poprzednich wyborów :d

http://www.youtube.com/watch?v=D0rSeI0nhjU
 
 
     
Krysia 
Fortepian


Dołączyła: 30 Sie 2012
Posty: 7268
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-11-06, 21:47   

Widziałam. Dobre. :D

Też obstawiam Obamę. Ciekawe czy wygra?
 
     
paweł 
Fortepian

Dołączył: 31 Sie 2012
Posty: 7670
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-11-06, 22:43   

Też myślę, że wygra Osama, ale wydaje mi się, że on już pokazał co robi Pokojowa Nagroda Nobla ... dla pokoju na świecie. Ciekawiej by było gdyby przegrał :mrgreen:
 
     
kolej_grzesiek 
Harfa

Wiek: 52
Dołączył: 23 Wrz 2012
Posty: 1601
Skąd: Gliwice / Zabrze
Wysłany: 2012-11-06, 23:39   

Mi to w zasadzie wszystko jedno kto wygra. I tak USA nie zrezygnują z roli światowego hegemona i żandarma, który bierze wszystko co chce i co mu się podoba, a kraje z surowcami takimi jak ropa naftowa wpędza w długi nie do spłacenia. Wiem - jestem malkontentem, ale lektura kilku książek i artykułów uświadomiła mi jaka jest prawdziwa rola USA w świecie. Że pod fasadą oazy demokracji, kryje się machina zdolna zagarnąć wszystkie dobra, jakie do innych należą.
_________________
Lista na WORDPRESS i YOUTUBE

Helax navždy

낼 함깨 함깨 가야만해
Nine Muses "Wild"
 
     
paweł 
Fortepian

Dołączył: 31 Sie 2012
Posty: 7670
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-11-06, 23:54   

Czytałeś Molocha ? bo ja tak :)
 
     
kolej_grzesiek 
Harfa

Wiek: 52
Dołączył: 23 Wrz 2012
Posty: 1601
Skąd: Gliwice / Zabrze
Wysłany: 2012-11-07, 03:02   

paweł krakowski napisał/a:
Czytałeś Molocha ? bo ja tak


"Wyznania ekonomisty od brudnej roboty" Johna Perkinsa (właściwie powinno być "Wyznania ekonomicznego zabójcy" od oryginalnego tytułu "Confessions of Economic Hitman"). Włos mi się zjeżył gdy to przeczytałem. Choć już wcześniej przed tą lekturą, podejrzewałem, że coś jest nie tak z tymi Stanami - ale że jest aż tak źle, to już przeżyłem szok. Facet opisuje tam cały mechanizm wpędzania w uzależnienie finansowe krajów na których zasobach naturalnych szczególnie USA zależy, i o tym jak z niewinnych ludzi propaganda amerykańska robi terrorystów i komunistów - nawet tych, którzy z tymi ideologiami nie mają nic wspólnego, a jedynym ich błędem jest to, że nie popierają działań USA.
Przeczytaj też Maxa Kolonko, który pisze o tym w jaki sposób USA podsłuchują świat. Artykuł ukazał się w zeszłym roku w "Dzienniku Gazecie Prawnej" i jest dostępny także na jego blogu w sekcji "Artykuły ocenzurowane", a nosi tytuł "ECHELON - W sieci globalnego podsłuchu". No i drugi powiązany z nim artykuł na temat Facebooka ("Jak Facebook przestał być cool"), który potwierdza to, co piszę na temat tej społecznościówki na swoim blogu. Wiem, że to brzmi nieprawdopodobnie, ale to co robi CIA przy Echelonie i działaniach NSA (National Security Agency) wygląda jak pikuś.

No ale wróćmy do meritum. Dochodzi 3 w nocy, a tu na razie Obama i Romney idą łeb w łeb. Nieznaczną przewagę ma jednak Romney, który ma na razie pewne 89 głosów elektorskich do 64 Obamy.
 
     
paweł 
Fortepian

Dołączył: 31 Sie 2012
Posty: 7670
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-11-07, 08:59   

kolej_grzesiek napisał/a:
Facet opisuje tam cały mechanizm wpędzania w uzależnienie finansowe krajów na których zasobach naturalnych szczególnie USA zależy,

Tak, na tym zbudowali swoją potęgę. Stosują tą metodę już od dwóch wieków. Najpierw "pomocna dłoń", a potem dojenie. Na studiach dużo o Stanach czytałem, bo się przygotowywałem do Wielkiej Gry i w wielu książkach było to opisane, w mniej lub bardziej dosłowny sposób.

kolej_grzesiek napisał/a:

Przeczytaj też Maxa Kolonko, który pisze o tym w jaki sposób USA podsłuchują świat. Artykuł ukazał się w zeszłym roku w "Dzienniku Gazecie Prawnej" i jest dostępny także na jego blogu w sekcji "Artykuły ocenzurowane", a nosi tytuł "ECHELON - W sieci globalnego podsłuchu".

Tego nie czytałem, ale oglądałem film dokumentalny jak wykorzystano 11.09 do swoich celów. Właściwie to bardzo prawdopodobne jest że "faktycznie rządzący" wiedzieli wszystko o planowanych zamachach tak jak o ataku na Pearl Harbor, lub nawet to w jakiś sposób zainicjowali. Ataki na USA były im na rękę "propagandowo" i po to żeby przepchnąć pewne rozwiązania, m.in. inwigilacyjne.

kolej_grzesiek napisał/a:
No i drugi powiązany z nim artykuł na temat Facebooka ("Jak Facebook przestał być cool"), który potwierdza to, co piszę na temat tej społecznościówki na swoim blogu. Wiem, że to brzmi nieprawdopodobnie, ale to co robi CIA przy Echelonie i działaniach NSA (National Security Agency) wygląda jak pikuś.

Facebook jak każde inne narzędzie, którym pasjonuje się tyle ludzi i powierza informacje o sobie jest idealny dla służb. Przed internetem zbieranie informacji o społeczeństwie było jakże trudniejsze :mrgreen:

kolej_grzesiek napisał/a:
No ale wróćmy do meritum. Dochodzi 3 w nocy, a tu na razie Obama i Romney idą łeb w łeb. Nieznaczną przewagę ma jednak Romney, który ma na razie pewne 89 głosów elektorskich do 64 Obamy.

Wygrał Obama. W sumie szkoda, bo gdyby wygrał Romney to pajace z Norweskiego Komitetu Noblowskiego mogliby znowu przyznać Pokojową Nagrodę Prezydentowi USA. Chociaż właściwie ostatnio polubili zbiorówki, więc mogą przyznać całemu rządowi USA :lol:
 
     
Peter 
Wiolonczela

Wiek: 42
Dołączył: 31 Sie 2012
Posty: 655
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-11-07, 09:17   

Eh, ta różnica czasu- człowiek się budzi, a tu już wszystko rozstrzygnięte.
Jakoś się nie dziwię, że wygrał Obama- Romney przez dużą część kampanii robił wszystko, żeby przegrać i gazety były pełne przede wszystkim jego gaf :mrgreen:
_________________
Lubisz książki w wersji audio? Chciał(a)byś pomóc w ich tworzeniu? Przyłącz się do nas na www.librivox.org albo www.legamus.eu
 
     
Krysia 
Fortepian


Dołączyła: 30 Sie 2012
Posty: 7268
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-11-07, 09:31   

Mi w sumie było prawie wszystko jedno. Ale jakoś wole Obamę niż Romneya. Nie zrobił na mnie pozytywnego wrażenia.
 
     
chris975 
Fortepian


Wiek: 42
Dołączył: 30 Sie 2012
Posty: 6809
Skąd: białe miasteczko
Wysłany: 2012-11-07, 20:49   

A o co chodzi z tymi głosami elektorskimi bo nie kumam <co jest?>
 
 
     
paweł 
Fortepian

Dołączył: 31 Sie 2012
Posty: 7670
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-11-07, 21:45   

W USA wybory odbywają się tak, że głosuje się osobno w każdym stanie. Kto uzyska większość głosów w danym stanie otrzymuje wszystkie głosy tzw. elektorskie jakie są przypisane danemu stanowi. Ilość tych głosów zależy od wielkości danego stanu. Po zsumowaniu głosów elektorskich wychodzi kto wygrał wybory. W tych wyborach ważne jest by wygrywać w dużych stanach, bo one mają dużo głosów elektorskich.
W internecie bez trudu znajdziesz rozpiskę jaki stan ma ile głosów elektorskich.
 
     
chris975 
Fortepian


Wiek: 42
Dołączył: 30 Sie 2012
Posty: 6809
Skąd: białe miasteczko
Wysłany: 2012-11-07, 21:47   

Hmmm czyli teoretycznie może być sytuacja, że pomimo tego, że kandydat zdobędzie więcej głosów od ludzi to przegra wybory?
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 12