IMHO Strona Główna IMHO
Forum nie tylko o muzyce

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
6 latki do pierwszej klasy
Autor Wiadomość
kissmyass 
Harfa


Wiek: 37
Dołączył: 29 Kwi 2013
Posty: 1628
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2013-05-09, 20:58   6 latki do pierwszej klasy

Co o tym myślicie? Według mnie chodzi o to żeby dzieciaki wcześniej skończyły szkołę i poszły do roboty. I wiek emerytalny przesunięty o kolejny roczek :)
_________________
Men in Black
 
 
     
Tomekk 
Wiolonczela

Wiek: 33
Dołączył: 31 Sie 2012
Posty: 698
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2013-05-09, 21:03   

dla mnie to jest zabieranie dzieciństwa tym dzieciom :roll:
no i oczywiście wiadomo, że taka osoba skończy szkołę w wieku 18, a nie tak jak teraz - 19 lat :)
Studia też planowo będą konczyć 23latkowie ;)
Będą większe wpływy do ZUSu i do Skarbu Państwa, ale kosztem dzieci...
 
 
     
kissmyass 
Harfa


Wiek: 37
Dołączył: 29 Kwi 2013
Posty: 1628
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2013-05-09, 21:05   

No tak, od małego w kierat.
_________________
Men in Black
 
 
     
Tomekk 
Wiolonczela

Wiek: 33
Dołączył: 31 Sie 2012
Posty: 698
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2013-05-09, 21:08   

Zresztą, jeśli bezrobocie będzie rosło w takim tempie jak teraz, to tylko więcej osób będzie pobierać zasiłki niż faktycznie pracować...
 
 
     
Krysia 
Fortepian


Dołączyła: 30 Sie 2012
Posty: 7268
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-05-09, 21:11   

Ja jestem na tak, ale pod warunkiem, że sześciolatki będą chodziły do klasy zerowej i nie skróci to obecnego czasu nauki. Klasa zerowa, a potem, tak jak obecnie, podstawówka, gimnazjum i dalej, jak kto chce. Zerówki to wcale nie jest zły pomysł. Moje obie córki uczęszczały do zerówek. Żadna nie chodziła do przedszkola, a takie przygotowanie bardzo fajnie wpłynęło na pierwszy rok nauczania w szkole. Zero stresu, bo zerówka to takie starsze przedszkole tyle, że w budynku szkolnym. No i ciutek więcej nauki, mnie zabawy, ale generalnie nie było to złe. Zdecydowana większość rodziców była zadowolona. Nie wiem, jak to obecnie ma wyglądać. Bo jeśli dzieci miały by od razu być zagonione tylko do nauki, to jestem przeciw.
 
     
kissmyass 
Harfa


Wiek: 37
Dołączył: 29 Kwi 2013
Posty: 1628
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2013-05-09, 21:20   

Ja też chodziłem do zerówki. Chodzi o to żeby 6 latki chodziły już do pierwszej klasy czyli ewentualna zerówka byłaby dla 5 latków.
_________________
Men in Black
 
 
     
Krysia 
Fortepian


Dołączyła: 30 Sie 2012
Posty: 7268
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-05-09, 21:36   

Aha, czyli edukacja kończyłaby się rok wcześniej? No to nie wiem, co o tym sądzić. Dla większości dzieci to rzeczywiście za wcześnie. Niektóre dały by sobie spokojnie radę, ale na pewno nie wszystkie. W sumie nie wiem czemu to ma służyć? Jest jakieś wyjaśnienie tej idei? Nie śledzę tematu, bo mnie nie obchodzi, więc nie wiem co decydenci mają na celu i czym tłumaczą posyłanie sześciolatków do szkoły?
 
     
paweł 
Fortepian

Dołączył: 31 Sie 2012
Posty: 7670
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-05-09, 21:38   

Oczywiście, że chodzi o przyśpieszenie "wieku produkcyjnego", a nie o żadne dobro dzieci.
Co do samego wieku to ja akurat do zerówki nie chodziłem, tylko w czasach głębokiej komuny na wniosek rodziców, za zgodą dyrekcji szkoły rozpocząłem "naukę" w 1 klasie podstawówki w wieku 6 lat :mrgreen:
 
     
Krysia 
Fortepian


Dołączyła: 30 Sie 2012
Posty: 7268
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-05-09, 21:44   

Podobnie, jak mój mąż. A później miał kłopoty, bo do w wieku 14 lat nie chcieli do technikum przyjąć, bo trzeba było mieć skończone 15 lat. Dopiero interwencja rodziców w kuratorium i nienaganne świadectwo pomogło. :) Moje córki też chcieli od razu dać do drugiej klasy, ale nie wyraziłam zgody. Jedna nauczycielka przyznała mi rację mówiąc, niech sobie będzie najlepsza w swojej klasie i nauka przychodzi jej łatwo, niż ma nadrabiać, to czego być może nie umie w klasie wyższej. Przyznałam jej rację. :)
 
     
paweł 
Fortepian

Dołączył: 31 Sie 2012
Posty: 7670
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-05-09, 21:49   

Krysia napisał/a:
A później miał kłopoty, bo do w wieku 14 lat nie chcieli do technikum przyjąć, bo trzeba było mieć skończone 15 lat.

U mnie nie ... normalnie przyjęli mnie do technikum w wieku 14 lat
 
     
Krysia 
Fortepian


Dołączyła: 30 Sie 2012
Posty: 7268
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-05-09, 21:56   

Masz rację. Mąż nie miał skończonych 14 lat, bo kiedyś podstawówka trwała lat 7. :) Zapomniałam o tym drobnym fakcie. ;)
 
     
paweł 
Fortepian

Dołączył: 31 Sie 2012
Posty: 7670
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-05-09, 22:00   

Krysia napisał/a:
Mąż nie miał skończonych 14 lat, bo kiedyś podstawówka trwała lat 7. :) Zapomniałam o tym drobnym fakcie. ;)

Dopytałaś go przed chwilą ? :d
 
     
Krysia 
Fortepian


Dołączyła: 30 Sie 2012
Posty: 7268
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-05-09, 22:02   

Tak. Ale tylko się upewniałam. :mrgreen:
 
     
Krysia 
Fortepian


Dołączyła: 30 Sie 2012
Posty: 7268
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-05-15, 21:40   

Wczoraj i dziś czytałam w necie, że w jakimś sondażu, nie pomnę kto go przeprowadzał, 97 % pytanych jest za powrotem starego systemu nauczania, czyli ośmiu klas podstawówki i czteroletniego liceum. Żądano też przywrócenia szkół zawodowych, motywując tym, że nie mamy w ogóle wykwalifikowanych robotników, a zapotrzebowanie na takowych jest ogromne. Ponoć jest coraz głośniej o tym pomyśle i nawet decydenci zaczynają go brać pod rozwagę. Czytał ktoś może?
 
     
chris975 
Fortepian


Wiek: 42
Dołączył: 30 Sie 2012
Posty: 6809
Skąd: białe miasteczko
Wysłany: 2013-05-15, 21:48   

Uważam, że to bardzo zły pomysł z puszczaniem 6 latków rok wcześniej do szkoły. Różnica między dzieckiem urodzonym w styczniu a grudniu na tym etapie rozwoju jest kolosalna i dopiero z wiekiem te różnice się zacierają (w późnej podstawówce i gimnazjum już są praktycznie niezauważalne i nie mówię tu bynajmniej o rozwoju fizycznym ale psychicznym, społecznym i intelektualnym).
Państwo chce oczywiści w jakiś sposób załatać dziurę niżów demograficznych bo problem niedługo będzie, że nie będzie kto pracować na nasze emerytury.

Ale nie dość, że zabierają naszym pociechom rok dzieciństwa to jeszcze każą dłużej pracować :roll:
Cieszę się bardzo, że moja córka urodziła się w styczniu (ma tak jakby rok do przodu :) )

Generalnie Ci co wymyślili tą reformę jak i Ci, którzy wymyślili "genialną" reformę z gimnazjami powinni zostać spaleni na stosie albo rzuceni na pożarcie lwom (przez grzeczność nie wspomnę o wieszaniu za pewne części ciała ;) :lol: )
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 12